Systémy MB pre hliníkové okná a hliníkové dvere sú ponúkané v rôznych variantách v závislosti od použitia a od požiadavok týkajucich sa funkčnosti, estetiky, tepelnej izolácie a protipožiarnej odolnosti.

Hliníkové okná a dvere - výhody a nevýhody

Hliníkové profily sú takmer nezničiteľné, skvele vyzerajú a ľahko sa používajú. Prečo teda u nás nemá hliníkové vstupné dvere každý dom ? Vchodové hliníkové dvere a hliníkové okná majú totiž napriek všetkým svojim výhodám jednu ( na prvý pohľad podstatnú ) nevýhodu - nie práve nízku cenu .

Hliníkové fasády, okná a dvere - ich cena 

Ak sa ale na hliníkové dvere pozrieme podrobnejšie, zistíme, že vyššie obstarávacie náklady sa nám pri dlhodobom používaní bezpečne vrátia. Aj základná údržba hliníkových dverí totiž stačí na to, aby vám slúžili po dvadsiatich rokoch rovnako dobre ako prvý týždeň. Hliníkové vchodové dvere skrátka vydržia aj niekoľko generácií - a to už za vyššiu cenu určite stojí.

Hliníkové okná a cena v porovnaní s plastovými oknami

Medzi najčastejšie uvádzané výhody hliníkových okien patrí vysoká odolnosť, nadštandardné bezpečnosť a luxusný vzhľad. Okná z hliníka poslúžia dlhšie ako očakávate. Hliník je ušľachtilý materiál a medzi jeho prednosti patrí pevnosť, tuhosť a nízka hmotnosť. To sa priaznivo premieta aj do kvalít okien. Hoci sú cenovo náročnejšie ako plastové okná, rám z hliníka sa nekrúti a nedeformuje. Preto tieto okná výborne odolávajú vonkajším podmienkam a svojou životnosťou ľahko preskočia 50 rokov. Je všeobecne známou vlastnosťou plastových profilov, že sú na vonkajśie vplyvy náchylnejšie, ako je materiál z hliníka.

Výhody hliníkových systémov

Výhodou, ktorú oceníte hlavne vo veľmi namáhaných priestoroch je konštrukčné presnosť a dobré mechanické vlastnosti. Laicky povedané, hliníkové vchodové dvere a okna z hliníka sa dobre otvárajú a zatvárajú po dlhé desaťročia aj v desaťposchodová paneláku.

Okrem dodávky hliníkových dverí a okien dodávame a komplexné riešenia pre poštové schránky.

hliníkové oknáMB-SLIDE, MB-SLIDE ST

Posuvné systémy MB SLIDE a MB SLIDE ST sú určené ku konštrukcii posuvných dverí a okien s tepelnou izoláciou, ktoré sa môžu montovať do murovaných priečok, hliníkových fasád, zimných záhrad alebo vitrínových konštrukcií zhotovených pomocou systémov MB-59S alebo MB-59S Casement. Posuvné dvere, hlavne tie ktoré majú veľké obrysové rozmery, opticky zväčšujú obytnú plochu, pretože ju spájajú s vonkajšou terasou alebo záhradou.

Podrobnosti

 

 

hliníkové dvere

MB-23P

Posuvné okná MB-23P je hliníkový systém určený k zástavbe balkónových lodžií. Základným princípom tohto systému sú posuvné okná v horizontálnej rovine. Hotová konštrukcia bráni balkónový priestor proti nepriaznivým atmosferickým vplyvom tzn. pred vetrom, dažďom, snehom a tiež aj proti hluku a vonkajším nečistotám. Konštrukcia systému MB-23P tiež sťažuje možnosť vlámaniu, čo je zvlášť dôležité pre prízemné byty.

Podrobnosti

 

 

okná z hliníkaMB-45

Okenno-dverový systém bez tepelnej izolácie MB-45 je moderný hliníkový systém slúžiaci ku konštrukcii vnútornej alebo vonkajšej zástavby, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu napr. rôzne druhy deliacich stien, okná, dvere (ručne i automatické posuvné dvere), kyvadlové dvere, pokladničné prepážky, výkladné skrine, vitríny a rôzne priestorové konštrukcie

Podrobnosti

 

 

 

dvere z hliníkaMB-60

Moderný systém hliníkových okien a dverí s tepelnou izoláciou MB-60 sa používa ku konštrukcii tepelne a zvukovo izolovaných častí vonkajšej zástavby napr. rôzne druhy okien, dverí, výkladných skriň, priestorových konštrukcií a pod.

Podrobnosti

 

 

 

hliníkové dvere a oknáMB-70

Hliníkové okná a dvere systému MB-70 HI ponúka najvyšší štandard pre výrobu stavebných výplní s požiadavkami na vysokú tepelnú izoláciu. Dosahuje vynikajúcich hodnôt - súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,11 - 2,3 W / (m2 * K) v závislosti na použitých profiloch a príslušenstvo.

 

Podrobnosti

 

 

hliníkové systémyMB-70 HI

Hliníkové okná a dvere systému MB-70 HI ponúka najvyšší štandard pre výrobu stavebných výplní s požiadavkami na vysokú tepelnú izoláciu. Dosahuje vynikajúcich hodnôt - súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,11 - 2,3 W / (m2 * K) v závislosti na použitých profiloch a príslušenstvo.

Podrobnosti

 

 

MB-59S

Systém MB-59S slúži na vykonávanie vonkajších stavieb s požiadavkami na tepelnú a zvukovú izoláciu, napríklad rôzne typy okien, dverí, vetrolamy, vitrín a plošných konštrukcií. Konštrukčná hĺbka profilov okien je 50 mm pre rámy a 59 mm pre krídla. Konštrukčná hĺbka profilov dverí je ako pre rámy tak pre krídla 50 mm. Týmto získame lícovanie krídiel s rámom ako z vonkajšej, tak z vnútornej strany.

Podrobnosti

 

 

 

MB-77 HS

Zdvižno posuvné dvere sú ideálnym riešením na predelenie obytnej časti s vonkajším prostredím. Umožňujú pohodlný prístup na terasu, balkón alebo záhradu. Veľké presklené plochy prinášajú svetlo do priestoru a perfektný výhľad von a zároveň v otvorenej polohe nezaberajú miesto, čo zvyšuje celkový komfort.

Podrobnosti

 

 

 

MB-78EI

Protipožiarny systém MB-78EI slúži ku konštrukcii vnútornej alebo vonkajšej zástavby (protipožiarne steny, protipožiarne dvere) s požiarnou odolnosťou triedy EI15, EI30, EI45 alebo EI60. Systém tiež umožňuje dymotesnú konštrukciu v rôznych variantoch. Je kompatibilný so štandardnými systémami MB-45, MB-60 a MB-70 (spoločné profily, doplnky, kovania atď).

Podrobnosti

 

 

MB-86 SI, ST a AERO

Nová séria okien a dverí MB-86 je odpoveďou na stále rastúce požiadavky trhu na zvyšovaní energetických úspor. Systém ponúka 3 varianty prevedenia v závislosti na požadované tepelné izolácie - ST, SI a AERO. MB-86 je prvou radou hliníkových okien a dverí, kde je použitý aerogel – materiál s vynikajúcimi tepelnými parametrami (používané napr. v kozmonautike ).

Podrobnosti

 

 

 

MB-SUNPROF

Fasádne žalúzie sa používajú na zníženie priameho slnečného svetla do interiéru budov, pričom je zachované prirodzené svetlo.

Podrobnosti

 

 

 

SPOLUPRÁCA S DODÁVATEĽMI: