MB-SR50N OW výsuvné okno vo fasáde

hlinikové fasády výsuvné oknoSystém je určený pre návrh a výrobu ľahkých obvodových plášťov – plochých zavesených, striech, svetlíkov a iných konštrukcií. Tento systém je modifikáciou veľmi populárneho fasádneho systému MB-SR50. Systém MB-SR50N spĺňa súčasné trendy prevládajúce v modernej architektúre.

Tvar stĺpikov a priečnikov umožňuje vytváranie estetický fasád s viditeľnými úzkymi deliacimi líniami a zároveň zaisťuje konštrukčnú odolnosť a pevnosť. Charakteristické pre MB-SR50 boli oblé tvary s polomerom 2,5 mm. V MB-SR50N boli nahradené ostrými hranami. Táto zmena podstatne ovplyvňuje estetiku konštrukcie – použité tvary profilov umožňujú výber profilov stĺpikov a priečnikov, ktoré majú za následok lícovanie plochy stĺpov a priečok na vnútornej strane fasády. Táto zmena tiež zjednodušuje napojovaní s ďalšími konštrukciami na stavbe: vnútorné steny, svetlíky, zavesené podhľady.

Charakteristickými vlastnosťami systému MB-SR50N je rozšírenie rozsahu dodávaných profilov stĺpov (od 65 mm do 325 mm) a priečok (od 5 mm do 189,5 mm), a moderné riešenie doplnkov a príslušenstva. Tie umožňujú získať zvýšené zaťaženie priečok do hmotnosti 450 kg. MB-SR50N poskytuje značnú voľnosť pri navrhovaní montážnych bodov fasády, rovnako ako umožňuje využívanie väčšej škály zasklenia (väčšie rozmery zasklenia).

Vďaka použitiu neprerušenej tepelnej vložky vyrobené z HPVC s profilovaným tesnením z EPDM dosahuje systém veľmi dobrej tepelnej izolácie a zamedzuje vplyvom kondenzácie vodných pár na hliníkových komponentoch.